Günlük kiralık daireler kadıköyde son yıllarda sayı olarak oldukça artmış durumdadır. Bunun sebebi bir otel konforunda hazırlanmış olan bu kiralık dairelerin fiyat olarak otellerden kat kat ucuza gelmesidir. Kısa süreli kullanımlarda insanlara cazip gelen bu daireler ev rahatlığı arayanlar için bulunmaz fırsat olarak görülmektedir. Farklı bir şehirde kısa süreli olarak kalacak olanlar için günlük kiralık daireler hazırlanmış olup uygun fiyata kiraya verilmektedir.

Kadıköy’de günlük daireler ile ilgili olarak asıl merak edilen husus elbette fiyat aralıklarıdır. Şayet iyi bir araştırma yaparsanız altmış liradan başlayan birçok güzel, temiz ve rahat olan dairelere ulaşabilirsiniz. Fiyat aralığı olarak şayet küçük bir yer isterseniz altmış-ikiyiz aralığında bir meblağa uygun bir daire bulup kiralamanız mümkündür. Fiyat konusunda iyi bir araştırma yapmak isterseniz bu konuda size yardımcı olacak çok iyi bilinen bazı internet siteleri bulunmaktadır. Hatta bu sitelerde sizlere yardımcı olması adına müşteri yorumları da bulunmaktadır. Bu yorumlardan yola çıkılarak uygun dairelere ulaşılması mümkün olmaktadır.

Günlük kiralık daire konusunda dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri de kiralanacak dairenin kiralama işlemlerini yapan firmanın veya emlak ofisinin bilinen bir marka olmasıdır. Bilinen ve kaliteli bir firmadan kiralanacak günlük kiralık daireler konforlu olacağı gibi güvenilir daireler olacaktır. Bu sebeple daire kiralamak isteyenlerin bu konuda güvenilir adreslere ulaşarak buralardan kiralama işlemlerini yapmaları önerilmektedir. Kısa süreli zaman diliminde kalınacak mekan arayışında olanlar için cazip olan bu daireler hem otel konforunda hem de ev rahatlığında olduğu için çok fazla tercih edilmektedir. Otellerde olduğu gibi günlük fiyat üzerinde kiralama yapılırken evlerin kira bedelleri otele göre çok çok uygun bir fiyata gelmektedir.